„Некогаш со Ибрахимовиќ играв само на Плејстејшн, а сега му асистирав за гол“ (ФОТО)

490

Доаѓањето на Златан Ибрахимовиќ очигледно ги промени работите во редовите на Милан. „Росонерите“ играат далеку подобро, а синоќа обезбедија пласман во полуфиналето од Купот на Италија.

После победата над Торино со 4-2 се огалси и младиот фудбалер на Милан, Рафаел Леао. Тој е импресиониран од фактот дека игра во ист тим со Златан Ибрахимовиќ.

Некогаш со него играв само на „Плејстејшн“, а денес му асистирав а гол. Никогаш не престанувајте да сонувате, напиша Леао на својата објава на социјалните мрежи.