Романтичен одмор на Малдивите: Која е мистериозната девојка со Стјепан Хаусер? (фото)

59

Стјепан Хаузер ретко зборува за неговиот емотивен живот, сепак, јавноста постојано го поврзува со убави жени. Овој пат, самиот Стјепан даде причина за тоа. Имено, на својот „Инстаграм“, виолончелистот покажа дел од атмосферата од луксузниот одмор на Малдивите, каде го помина и Денот на вљубените.

Вниманието на многу обожаватели не го пропушти фактот дека негово друштво на Малдивите го прави привлечна бринета, која беше само на кратко во кадарот. Сепак, будното око на јавноста и секундите се доволни.

Иако не е познат идентитетот на бринетата, многумина сметаа дека Стјепан, кој до неодамна тврдеше дека нема девојка, конечно може да ја израдува јавноста и да ја покаже убавината што му го освои срцето.

Да потсетиме, во една од анкетите на „Инстаграм“, која ја подготвија неговите фанови, во декември минатата година, Стјепан откри дека нема девојка.

– Немам девојка. Мојата последна врска заврши пред три години и оттогаш сум на слободен – пренесува „Story.hr“.

Иако не го коментираше неговиот емотивен статус, во најавите од Малдивите, Стјепан неколку пати истакна дека е на романтичен одмор, а дали убавицата во кадарот му е емотивен партнер, останува да видиме.