Ристовски не можеше да ги сопре солзите за Пандев

120

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев денеска за последен пат со капитенската лента околу раката ќе ја предводи Македонија. Нашиот најдобар фудбалер одлучи да се прости од националниот тим по завршувањето на ова ЕП, а тоа ќе се случи по денешниот натпревар со Холандија во Амстердам на „Јохан Кројф Арена“.

Поради сето ова, емоциите работат во таборот на македонскиот национален тим, а особено тешко му падна на Стефан Ристовски, заменикот на Пандев во репрезентацијата кога станува збор за капитенската лента.

Десниот бек на Динамо Загреб не можеше да ги запре солзите што за последен пат ќе игра со својот постар колега, а овој момент има и посебна тежина, бидејќи Ристовски ќе го наследи Пандев како нов капитен на нашиот национален тим.

May be an image of 1 person and standing