Рекордно намалување на цените на горивата, Регулаторна го откри ценовникот

1601

Регулаторната комисија за енергетика рекордно ги намали цените на горивата.

Од ноќеска, бензините СУПЕР 95 и СУПЕР 98 поевтинуваат за 7,5 денари, а дизелот за 6,0 денари.

Драматичниот пад се должи на падот на цената на нафтата на светско ниво.

Од Регулаторна соопштија дека поради корона вирусот, додека траат мерките, нема да има исклучување на вода, струја и парно.