Рада Манојловиќ проговори за своите снимки на сајтови за возрасни: „Никому не забранувам да ги гледа!“

283

Пејачката Рада Манојловиќ минатата недела заврши во сите медиуми, бидејќи нејзините снимки беа пронајдени на сатјови за возрасни.

Снимките се направени на нејзини настапи, а за целата ситуација Рада ја отвори душата и откри како всушност се чувствува за целата приказна:

“Не можам да забранам некој да ги гледа моите слики или снимки, бидејќи тие се дефинитивно јавни и секој има пристап. Она што навистина ми пречи е тенденциозното пишување на одредени медиуми и  издвојувањето на моето име во морето на други пејачи, чии слики се снимки од настапи исто така завршија на тие страници “, рече Рада, додавајќи:

„Естрада е мало село каде сите одлично се познаваме, а вие медиумите многу добро знаете кои пејачи што прават, па не можам да разберам зошто медиумите не ги нарекуваат работите со нивните вистински имиња и зошто тие навистина не го пишуваат она што е познато, и од друга страна, зошто се покажува со прст кон мене и се обидува да извалка еден од ретко чистите луѓе “ –вели Рада.

Таа додаде дека целата ситуација и станала смешна:

View this post on Instagram

🪐🪐🪐

A post shared by Radmila Rada Manojlovic (@radamanojlovic) on

-Зборот „порно“ не оди со моето име, а особено не се споредува со оние што го прават тоа, кои имаат или имале цена и тоа добро го знаете. Единственото нешто што ми пречи е лицемерие и кукавичлук на одредени медиуми “ –завршува пејачката, а пренесува Мондо.рс.