Росалинда облече провиден фустан под кој не носи гаќи: Дали би рекле дека има 48 години? (фото)

808

Познатата мексиканска пејачка и актерка Талија (48), која ја познаваме по улогата на Розалинда од теленовелата со исто име, ги воодушеви своите фанови ширум светот со нови фотографии.

Поточно, таа позираше во транспарентен фустан, со што јасно стави до знаење дека не носи гаќички.

ФОТО:ТАЛИЈА/ИНСТАГРАМ

Она што е забележливо е дека Талија изгледа барем 10-15 години помлада на овие фотографии.

Фановите ја преплавија со лајкови и позитивни коментари, велејќи и дека изгледала фантастично.

ФОТО:ТАЛИЈА/ИНСТАГРАМ

За потсетување, Талија е во брак со поранешниот сопруг на Мараја Кери, милијардерот Томи Мотола од 2000та година и има две деца.