Пристигнува второ дете, глумците повторно ќе станат родители

764

Како што пишуваат странските медиуми, британскиот глумец Том Харди и неговата сопруга Шарлот Рајли наскоро ќе го прошират своето семејство. Тие во 2005 година го добија првото дете, а сега според медиумите го чекаат и второто дете.

На Шарлот ова ќе ѝ биде второ дете, а на Том трето, бидејќи тој има и син од врската со Рејчел Спид. Извори блиски до парот потврдиле за Мејл Онлајн дека глумицата Шарлот е бремена, а наводно својот стомак се обидела да го сокрие на премиерата на филмот “Swimming with men”.

Том и Шарлот изгледале многу блиски на премиерата на најновиот филм на глумицата, а таа носеше бел фустан со поширок крој.

Славниот пар глумеше заедно во серијата “Peaky Blinders”, а се запознале на снимањето на филмот “Wuthering Heights”.