Пристигнаа кај невестата, Богдана е убавица во венчаницата на свекрвата Цеца

351

Не стивнуваат информациите, видеата и фотографиите од свадбата на синот на фолк ѕвездата Цеца Ражнатовиќ која се случува денес.

Како што беше претходно најавено, Богдана ја облече венчаницата на свекрвата, само малку ја преправи и изгледа како вистинска принцеза. Вељко пак, на себе има црн костум и бела кошула.

ФОТО:ДЕЈАН БРИЗА/АЛО.РС

Нежна шминка,елегантна фризура и став на висинска дама.

ФОТО:ПРИНТКСРИН

Ако свадбата на Цеца и Аркан се пишува и зборува до денес денес, нема сомнеж дека венчавката на нивниот син ги надмина сите досегашни венчавки на познатите Срби.