Познатиот актер имаше 220 килограми, а сега се преполови и изгледа непрепознатливо

107

Актерот Итан Сапли (44) кој во многубројни филмови се прослави како буцко, сега ослабе и изгледа непрепознатливо.

Имено, актерот се прослави како Ренди во филмот „Се викам Ери“, но во последно време во медиумите е активен поради неговата физичка трансформација.

Тој вели дека неговото најлошо издание било кога имал 220 килограми, а фотографиите со кои денес се фали на социјалните мрежи укажуваат на тоа дека станал зависник во теретана.

ФОТО: ИНСТАГРАМ/ИТАН САПЛИ

Сапли мислел дека со губењето на килограмите ќе добие и многу нови понуди за филмови, но тоа не се случило.

Тој изгуби многу килограми, но и понуди во филмови.

ФОТО: ИНСТАГРАМ/ИТАН САПЛИ

Поради изгубените килограми за малку да ја изгуби улогата во ТВ серијата „Chance“. На кастингот се појавил многу ослабен, а тоа не им се допаднало на продуцентите.  Тие сакале да го ангажираат онаков каков што бил – буцко. Сепка, здравјето му е преоритет, па потполно го променил животот.

ФОТО: ИНСТАГРАМ/ИТАН САПЛИ

„Успшено ги изгубив килограмите благодарение на секоја диета која ја држев во последните 20 години. Но и брзо ги враќав. Се презаситив од тоа и сга започнав да живеам на поразличен начин. Поминав 35, 40 години а да не ја соблечам мајцата во јавност“ изјави актерот.

ФОТО: ИНСТАГРАМ/ИТАН САПЛИ

На својот Инстаграм најчесто објавува фотографии од својот нов изглед, а понекогаш знае да се потсети и како изгледал кога имаше 220 килограми.