Познатата водителка конечно призна: „Не сум разведена, но љубовта полека ја снемува!“

229

Познатата српска водителка Сања Маринковиќ вчеравечер гостуваше во емисијата „Амиџи шоу“ и во една прилика проговори за гласините дека се разведува од сопругот Александар Ухрин.

Таа на прашањето на Огнен Амиџиќ дека се шушка дека се разведува од сопругот и дека веќе не живеат заедно даде искрен одговор.

Да ти кажам ти си единствен врвен комичар и многу си духовит…Темите кои се однесуваат на љубовта се многу чувствителни. Можам само да кажам дека како и многу од нас пред Новата година и јас правам списоци и на истиот список желбата за 2020 ми е поврзана со работата, здравјето,  како и љубовта. Посакувам во 2020 година да бидам сакана од утро до вечер и тоа дали ќе биде во брак или не ќе размислам, вели Сања.

Таа додава дека е една од жените кои смета дека постој голема љубов, а истата не е гаранција дека ќе заврши со брак за целиот живот.

Јас кога се венчав тоа не беше некое мое мерило за среќа бидејќи се венчавме кога Страхил имаше четири години и ни тогаш не барав гаранција колку тоа ќе трае. Реков дека сакам да бидам најсакана сопруга во 2020 година. Не сум разведена, времето ќе покаже, додава водителката.