После депресија и обид за самоубиство, конечно среќа: Поранешниот фудбалер ја запроси долгогодишната девојка

201

Рио Фердинанд со воодушевување на своите следбеници на социјалните мрежи им соопшти дека конечно ја запроси долгогодишната девојка, Кејт Рајт. Тој ја запросил на кров на зграда во Абу Даби, а заедно со нив биле и неговите деца Лоренц, Тејт и Тиа.

“Рече да. Никогаш нема да ми биде јасно како овие три деца успеаа да ја сочуваат оваа тајна”, напиша Рио Фердинанд.

Рио после смртта на сопругата беше депресивен и на раб на самоубиство, а токму врската со Кејт му ја врати волјата за живот.

Кејт, во неколку интервјуа призна дека е многу блиска со децата на Рио и дека се чувствува како дел од семејството.

“Се заљубив во Рио, потоа ги запознав неговите деца и се заљубив и во нив. Сфатив дека мојот живот драстично ќе се промени, знаев дека нема да бидам дел од неговиот живот без да станам дел од неговиот живот”, рекла за Дејли Меил и додаде дека децата постојано зборувале дека би сакале да добијат уште еден помал брат или сестра.

View this post on Instagram

Hello captain 😍😍😍😍😍😍

A post shared by Kate Wright (@xkatiewright) on

loading...