Поранешната на Сталоне стана мајка на 55 години, а сега остро им возврати на оние што ја осудуваат

410

Познатата актерка Бриџит Нилсен го шокираше светот кога ја роди ќерката Фрида на 54 години. Малата принцеза сега има седум месеци, а актерката вели дека се чувствува подобро од било кога.


Мојата бременост не беше комплицирана. Сепак, мислев дека во овие години нема да можам да се вратам на старото. Но, само две недели по породувањето, бев старата “, откри Нилсен во интервјуто за Today.

View this post on Instagram

I told you that you could fly♡ #love #littlegirl

A post shared by Brigitte Nielsen (@realbrigittenielsen) on

Сепак, откако ја објави веста дека е бремена се соочи со бројни критики дека одлучила да стане мајка по 50-годишна возраст.

95 проценти од луѓето се среќни за вас, но секогаш постојат оние кои ќе ве прашаат како да се осмелувате,  можете да бидете баба или да умрете пред да порасне. Всушност, никој не треба да суди. Сето тоа зависи од тоа што може да му го дадете на вашето дете. Знам дека како жена, денес сум подобара од кога било досега “, додава Нилсен.