По 12 дена брак Памела Андерсон се разведува од познатиот продуцент

235

Актерката Памела Андерсон после 12 дена брак реши да се разведе од  продуцентот Џон Петерс.

Прочуената „зајачица“ рекла дека љубовта е „процес“ и соопштила дека таа и нејзиниот партнер сепак одлучиле да ја одложат формализацијата за добивање на венчалниот лист.

Инаку, Памела веќе 4 пати била во брак, како и Петерс, а ова и е најкраткиот брак до сега.

„Веќе со децении јас можам да бирам која жена ја сакам. Светот е преполн со убави девојки. Но, веќе 35 години ја сакам само неа“, рекол при една прилика продуцентот за сега веќе поранешната сопруга.

Памела и Џон се забавувале пред повеќе од 30 години, а повторно запловиле во романса кон крајот на минатата година.