ПИЈАНА, РОДЕНДЕНСКА, ТОПЛЕС ЗАБАВА ВО ПСЖ (ФОТО +ВИДЕО)

202

Ова не го прават фудбалери во големи клубови, посебно не кога претходно ќе загубиш важен меч во Лигата на Шампионите. Фановите на ПСЖ се бесни и гневни по се она што се случило на роденденската забава на Икарди, Кавани и Ди Марија.

Тие во средата вечерта за своите играчи оранизирале забава, тоа е само еден ден по поразот од Борусија Дортмунд. И се течело како што доликува, се до еден момент кога алкохолот си го кажал своето. Речиси сите биле пијани, почнале да се соблекуваат голи, односно топлес, како што може да се види од видеото.

Единствено донекаде трезен, бил само Килијан Мбапе.