Ова Јапонче е апсолутен хит: Во детали го ископира познатиот тенисер

130

Се чини дека швајцарскиот тениски ас Роџер Федерер доби наследник, и тоа во далечната Јапонија.

Швајцарецот со години е инспирација за новите генерации тенисери, а неговата грандиозна кариера очигледно има влијание и во Јапонија.

Малиот 6-годишен Јапонец Јуносуке стана хит на социјалните мрежи имитирајќи ги потезите на својот идол. Неверојатно е како успеал да ги ископира потезите на Федерер до најситен детаљ.

Неговиот татко го споделил видеото со јавноста, а на него се гледа дека можеби е роден следниот најдобар тенисер на светот.