Невиден нокаут: ММА борецот стои, иако е во несвест(ВИДЕО)

248
Рускиот борец Вјачеслав Птичин на невиден начин го нокаутира својот сонародник Вјачеслав Расловац на натпреварот Modern Fighting Pankration.

Тој доби силен удар во првата рунда и противникот се онесвести. Сепак, тој не падна, туку остана да стои на нозе, а судијата ја прекина борбата.

Ваквиот нокаут предизвика прво неверување, а потоа и ентузијазам кај руските ММА фанови.

„Фантастичен нокаут на Птичин! Во борбените вештини сум веќе 40 години и никогаш не сум видел вакво нешто“, напиша на Инстаграм Дмитриј Конков, претседател на МФП.

Тој додаде дека Расловц се опоравил после бизарниот нокаут.