Некогаш “грдо пајче“, денес секс симбол: Неверојатна трансформација на најубавата водителка од Серија А

114

Патот на Дилета до нејзината денешна слава и милиони следбеници на социјалните мрежи бил долг.

Сексапилната водителка Дилета Леота во последните години е во центарот на внимание во Италија, но и пошироко во светот затоа што нејзината убавина и шарм ги освојува фудбалерите како и навивачите кои целосно се луди по неа.

Сепак, не толку одамна, нејзината кариера баш како и нејзиниот изглед целосно биле поразлични од она што денес може да се види кај неа.

Дилета уште како девојче сакала да биде славна, вредно работела како водителка на временска прогноза, исто така била многу скандалозна кога нејзините голи фотографии протекле во јавноста, но потоа стигнала до вртоглавиот успех во Серија А, разгвор со најпознатите фудбалери на денешницата.

Оваа икона на убавината и сексапилот не престанува да ги чести своите следбеници со предизвикувачки фотографии кој од ден на ден ги гледаат многу луѓе.

Сепак, работите делуваат многу поразлични, а во продолжение може да погледнете како таа изгледала некогаш и како денес изгледа – како водителка.

View this post on Instagram

Magic City 💫

A post shared by 🌸Diletta Leotta🌸 (@dilettaleotta) on