Неделен хороскоп: 8-14 април

292

Овен

На полето на работата треба да бидете трпеливи. Не можете успех да постигнете преку ноќ.

Емоционалниот однос ви е во криза. Комуникацијата е многу тешка.

Одлично се чувствувате.

 

Бик 

Ве очекува некаков подарок од наследство.

Партнерот ви е најголема поддршка и мотивација.

Здравјето е добро.

 

Близнаци

Конечно недела во која ќе можете да одморите. Подгответе се за кратко патување.

Мала кавга со партнерот. Решете ги сите разговори искрено.

Здравјето е добро оваа недела.

 

Рак

Многу работевте и сега ви годи да трошите.

Ова недела ќе уживате во љубовта.

Вежбајте повеќе.

 

Лав

Станувате многу мрзеливи, ви недостасува мотивација и натпреварувачки дух.

Кавгата со партнерот не се решава со инает, туку со комуникација.

Добро се чувствувате.

 

Девица

Работата ве исцрпува, но вие сакате да напредувате и нема да се откажете од тоа.

На емоционален план се е мирно.

Движете се повеќе.

 

Вага

Лоша седмица за вложување во недвижности и берза. Почекајте подобар момент за тоа.

На пат сте да пронајдете личност која е слична на вашиот сензибилитет.

Јадете повеќе овошје.

 

Шкорпија

Иако сакате промени, не правите ништо во однос на тоа. Оваа недела ќе биде мирна.

Ќе запознаете личност која ќе ви го привлече вниманието.

Добро се чувствувате.

 

Стрелец

Одморете малку. Каде брзате?

Заљубени сте, но оваа недела ви носи компликации.

Добро се чувствувате.

 

Јарец

Иако имате многу грижи и недостаток во буџетот, не се откажувате.

Партнерот игра игри со вас.

Здравјето е добро.

Водолија

Повторно сте на одмор, но мислите само на работата.

Една личност не ви дава мир во љубовта.

Проблеми со нервите.

 

Риби

На полето на работата ви оди одлично. Можно е покачување.

По кратка пауза, партнерот ви се враќа во прегратки.

Можна е настинка.