Најмладата милијардерка Кајли Џенер, се сликаше го-ла и потопена во крв (ФОТО)

111

Најмладата милијардерка во светот ги потресе своите фанови откако на социјалната мрежа Инстаграм се појави нејзина фотографија на која таа е потполно гола и прелиена со крв!

Благодарение на нејзиниот козметички бренд  „Кајли козметикс“, Кајли Џенер , стана најмладата милијардерка во историјата. Таа сега одлучи да направи несекојдневна стратегија, за промоција на истиот.

Во духот на „ноќта на вештерките“, Џенер ја најави својата нова колекција, така што позираше без облека, прелиена со крв. Овој потег нејзината публика, а особено следачите на Инстаграм ги остави без текст.

Најчестите коментари беа дека овој пат навистина претерала. „Ова е болно“, „Делуваш како некој да те искасапил“, „Добро, кој ли те убеди дека е ова добра кампања?“

Сепак околу 10 милиони луѓе ја поддржаа оваа нејзина кампања, ако земеме во предвид дека и негативните коментари значат дека е таа е денес главна тема, целта е постигната.