Тричковски потпиша за АЕК Ларнака до 2024

94

Македонскиот фудбалски интернационалец Иван Тричковски го продолжи договор со кипарскиот АЕК Ларнака до 2024 година, потврдија од клубот.

Популарниот Тричко во кипарскиот тим е од 2016 година. Тој во последните пет години е најдобриот фудбалер на овој клуб. Досега запиша 141 настап на кои постигна 84 гола, а во моментов е и капитен на клубот.