Најдобрите фудбалери ветерани, Пандев е на 17 место

89

Англискиот портал „GiveMeSport“, направи листа на најдобрите фудбалери во светот кои имаат најмалку 34 години. На оваа листа се најде и капитенот на македонската репрезентација, Горан Пандев. Порталот го смести фудбалерот на Џенова на 17 место.

Листата ја предводи Кристијано Роналдо, пред Златан Ибрахимовиќ и Серхио Рамос. Во Топ 10, порталот ги смести Давид Силва, Фернандињо, Тијаго Силва, Един Џеко, Оливие Жиру, Бурук Јилмаз и Џејмс Милнер.

Од 10 до 18 место се: Фабио Кваљарела, Хоакин, Лоран Кошчелни, Жозе Фонт, Раул Албиол, Александар Коларов, Горан Пандев и Жоао Мутињо.