Наде Талевска се стопи, благодарение на оваа диета ослабе 20 килограми

134

Пејачката Наде Талевска Спасовска ослабе и изглед подобро од било кога. Солистката во Македоската опера и балет успеала да се „стопи“ благодарение на хроно диета која што за неа ја препишала докторка, а новата линија ја покажа на Фејсбук каде објави неколку фотки на кои може да се види дека е ослабена околу 20 килограми.

Инаку, Наде е мајка на три деца, а после неколкуте успешни синглови и видеа се повлече од светот на поп музиката и престана да снима соло песни.

Причина за тоа според нејзините кажувања беше поразителната сосотјба во која што се наоѓа домашната музичка сцена.