Матуранти полудеа во Нови Пазар, за малку ќе ја искршеа и танчарката (ВИДЕО)

250

На социјалните мрежи се појави видео од матурската прослава на Економското и троговско училиште во Нови Пазар, на кое се гледа како танчерка ги забавува учениците.

Од видео снимката може да се види како оскудно облечената танчерка игра на маса додека учениците околу неа пеат во занес. Во еден момент, еден од учениците решава да се качи на масата по што масата се крши.