Лица без шминка: Изолацијата овозможи да видиме како навистина изгледаат познатите

315

Целиот свет е во изолација (или барем би требало да биде), а со цел да се зачува сопственото здравје и здравјето на другите и што побрзо да се надмине ситуацијата со КОВИД-19.

Кај нас, а и во светот, познатите личности праќаат пораки за поддршка и молба за сите да останеме во своите домови. Исто така, дел од нив споделија како го поминуваат времето во изолација.

Но, освен пораките, светските медиуми се фокусираа на тоа дека овој период на изолација е фантастичен момент за да се видат бројни познати дами без шминка, што и не е чест случај. Така, Џулија Робертс, Џесика Алба, Шерон Стоун, Џенифер Лопез се само дел од дамите кои покажаа природност и самодоверба, што и не е првпат.

View this post on Instagram

Sharon

A post shared by Sharon Stone (@sharonstone) on

View this post on Instagram

self isolation with my friend

A post shared by Helen Mirren (@helenmirren) on