Летен еротски изглед на нашите познати убавици: Елена, Марјана, Сања, Аделина… поглед за милина (ФОТО)

604

Летото кое малкумина онака вистински го почувствуваа, а повеќето од нас ќе сакаат што  побрзо да го заборават, полека изминува. И покрај сите проблеми, препреки, ризици и забрани, поврзани со корона пандемијата, македонските јавни личности најдоа начин барем на неколку дена, а некои и „фул тајм“ одмор да истераат по познатите или помалку познатите туристички дестинации во земјава и надвор од неа.

Охрид – кај нас , Албанија , Турција, Хрватска – на море на познатите локации беше изброт на најчести дестинации на домашните ТВ, музички и естрадни ѕвезди, меѓу кои доминираа пејачките и ТВ водителките кои студиото и ТВ камерите, микрофонот и сцената со сонце, вода плажа… барем на некој ден ги заменија и покрај сиот ризик од годинешната корона пандемија.

А кога се веќе на плажа и таму никако не пропуштија да го истакнат сиот свој телесен раскош, убавина и сексапил, зачинети со сопствениот имиџ и стил, кој ги прави атрактивни и сексапилни не само пред камерите и на сцената, туку уште повеќе и онаму каде што можат слободно да го покажат она што само се наѕира додека ја работат својата професија. Плажата е добра можност за една-две фотографиии или комплетна фотосесија која нивната публика уште повеќе ќе ја доближат до себе, ќе ја „купат“ со еден кадар кој го лепи погледот  и запира здивот, па убавите летните фото спомени со помош на социјалните мрежи имаат и маркетинг ефект.

Впрочем, летниот еротски изглед на нашите познати убавици како Марјана, Елена 1, Елена 2, Сања, Аделина... ќе ве натера долго да не го симнете погледот за милина од нивната секси убавина.

Македонската лото девојка Марјана Станојковска уживаше се освежуваше во последните денови од летото во Охрид.

Русокосата која со години плени со својата убавина гордо и пркоси на конкуренцијата, на годините, на корона епидемијата… Марјана одолева на се, само вие на неа – не!

Впрочем како и би, кога сите убавини на светов од Бога се дадени, па така создадени опојно ве мамат да уживате во нив… Или поточно во погледот на телесното совршенство без маана, какво што поседува Марјана.

View this post on Instagram

💦💦 • #kaftan @sarafashionofficial

A post shared by MARJANA STANOJKOVSKA (@marjanamay) on

Уште една позната македонска русокоса и покрај сите ризици од Ковид 19 вирусот не можеше да му одолее на летото, па најде начин и можности и покрај сите опасности да „одлета“ на море… И тоа не било кое, туку веројатно на она најубавото – Јадранското.

Елена Стефановска не само заради насловот на ТВ емисијата, туку навистибна го живее „животот со стил“… И тоа на висока нога, и дебеле сметка… Задоволстворто нема цена, особено ако желбата е голема, за цената на ќефот не се прашува.

Колку чини, нека чини, има кој да плати… Впрочем, ако веќе еднаш се живее,тогаш, зошто да не „живееш со стил“?!

А, Елена знае и како и каде и со кого тоа се прави. И кога работи и кога ужива и се одмора, умее да ги истражи убавините… на животот… со стил!

Уште едно ТВ лице летово покажа дека со својот сексапил не зрачи само на ТВ екранот, туку и кога е во натурално издание. Презентерската на временската прогноза на ТелмаЕлена Манојловски уште еднаш не увери дека онашто се наѕира на ТВ додека ни соопштува какво ќе биде утре времето, на плажа изгледа уште позаводливо и повозбудливо.

И тоа сосема природно, без ниту една естестка корекција, оноа со што мајката природа ја надарила, презентерката на своите следбеници визуелно им го подарила на Инстаграм. За хармонија и баланс во нејзините и бура од возбуда во нивните мисли.

Впрочем, како поинаку и би ја доживеале легната во плиткото на брегот „езерската сирена“, особено вака згодна и надарена како Елена?!

Ни пејачките летово не останаа „покусуи“ од водителките, па повеќето од нив и покрај короната по принципот „на ризик се познава шизик“ ги сончаа своите бујни атрибути, при тоа покажувајќи дека сексапилот „им цути“.

За македонската Албанка, Аделина Тахири парите никогаш не биле проблем. Она што и создаваше проблем годинава – неможноста на море заради Ковид-19 пандемијата, брзо го реши. Матичната земја  од западното соседство на пејачката и изрази гостопримство, па Тахири конечно се скраси смири на море во Вљоре – Албанија.

А таму како и секогаш… телесниот раскош и сексапил на Аделина распослани по морската шир и брегот за комплетно уживање на пејачката и полни очи на публиката.

За неа летни спомени на уште еден одмор од соништата, за следбениците „влажни погледи“ на Инстаграм.

Кога сме веќе кај  нашите пејачки, ако не можеа на море, можеа да се сончаат и капат на езеро. Една од оние која ја одбра домашната варијанта на „полнење на батериите“ и барање сопствен спокој и мир крај езерската шир е и македонската фолкерка Сања Ристеска.

Расната прилепчанка добро знае дека живото е поубав на плажа, па ланските спомени и мириси на Јадранското море, летово ги замени со охридската реалност. Потребата од морски витамини, ја надополни со езерски минерали, покажувајќи дека и на Охрид ништо не му фали, иако не е море.

Конечно, телесната убавина и сиот свој раскош Сања ги демонстрираше спружена на дрвената платформа, на која сексапилната фолкерка покажа дека е во врвна форма.

Опуштена и релаксирана, сега може да остане фокусирана на она што ја чека: нови песни, видеа и настапи… откако короната ќе отстапи!