Конечно со стајлинг на дива: Сека Алексиќ каква што ја немаме видено досега

324

Сека Алексиќ од почетокот на својата кариера па досега често експериментираше со изгледот, варираше во килажата… Ставата веќе неколку години успева да ја „држи под контрола“ благодарение на макотрпните тренинзи во вежбалницата, но мака-мачи со стајлинзите, не успевајќи да го пронајде стилот што најмногу и’ одговара. Токму затоа, за промо-материјалите наменети за претстојните празници, Сека одлучи да ангажира стилист, и тоа не кој било туку помладата сестра на својата колешка Наташа БеквалацКристина.

Речено-сторено, а резултатот е и повеќе од одличен – Сека конечно има стил, и тоа не кој било, туку на вистинска дама… и тоа во црвено, која и’ е воедно и омилена боја!

View this post on Instagram

Style for this LADY @seka_aleksic ?

A post shared by Kristina Bekvalac (@kristinabekvalac) on

View this post on Instagram

??? @seka_aleksic

A post shared by Kristina Bekvalac (@kristinabekvalac) on

View this post on Instagram

?

A post shared by Seka Aleksić | Artist (@seka_aleksic) on

View this post on Instagram

Moja omiljena crvena….

A post shared by Seka Aleksić | Artist (@seka_aleksic) on