Каракачанов честиташе 8 март со карта од голема Бугарија

583

Красимир Каракачанов, бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана, на Фејсбук честиташе 8 март со карта од Санстефанска Бугарија, во која влегува и Македонија.

„Среќен празник“, напиша тој во опис на фотографијата.