Како што само тој знае: Проектилот на Фитиљ за победа на Магдебург (ВИДЕО)

668

Ракометрите на Магдебург, каде што во следната сезона ќе игра македонскиот репрезентативец Филип Кузмановски, се наоѓаат на подготовките во местото Ашерслебен и веќе го одиграа првиот пријателски дуел.

Натпреварот против Лајпциг се играше два пати по 20 минути. На десетина секунди до крајот, при резултат 13-13, голманот на Магдебург одбрани пенал, па тренерот викна тајм-аут. Беше договорена акција за нашиот бек и тој во последната секунда го погоди голот на ривалот за конечни 14-13. Почеток каков што само можеше да посака битолчанецот.

Следен пријателски натпревар, Магдебург ќе одигра на 23 јули против Хутенберг.

Погледнете го проектилот на Кузмановски за победа…