Почетна тагови магдебург

таг: магдебург

Безјак импресиониран: Кузмановски е далеку пред играчите на негова возраст

На Филип Кузмановски не му требаше многу време за да ги покаже своите квалитети во дресот на Магдебург. Македонскиот бек е еден од најмотивираните...

Како што само тој знае: Проектилот на Фитиљ за победа на...

Ракометрите на Магдебург, каде што во следната сезона ќе игра македонскиот репрезентативец Филип Кузмановски, се наоѓаат на подготовките во местото Ашерслебен и веќе го...
Скопје
clear sky
39.8 ° C
39.8 °
39.8 °
25 %
2.6kmh
0 %
Mon
40 °
Tue
41 °
Wed
43 °
Thu
42 °
Fri
41 °

НАЈПОПУЛАРНО

ИНТЕРЕСНО