Јелена Карлеуша не издржа – Кога го виде Боки 13 му се фрли во прегратка, не може да ги запре солзите

408

Пријатели, соработници и колеги вчера присуствуваа на комеморацијата за последен поздрав со мајката на балканската дива, Дивна Карлеуша.

 

Во овие тешки денови силна поддршка добива од сопругот Душко Тошиќ кој никаде не ја пушта да се движи сама со оглед на состојбата во која се наоѓа, но изгледа од многуте присутни кои ѝ одадоа сочувство, Јелена Карлеуша ја совладаа солзи кога се појави сопственикот на „1ТВ“, Бојан Јовановски кој со години наназад беше многу близок пријател со нејзината мајка Дивна Карлеуша.

Погледнете ја реакцијата на Јелена Карлеуша кога се појави Бојан Јовановски:

Имено, Карлеуша по смртта на нејзината мајка Дивна се повлече од јавноста и ги откажа сите настапи и појавувања во медиумите. Популарната пејачка наводно веќе и го информирала директорот на Гранд Саша Поповиќ дека нема да доаѓа на снимањата на емисијата но, не прецизирала дали можеби ќе се врати пред крајот на сезоната.