Јадете колку сакате, а изгледајте како топ модел: 5 напитоци кои ќе ги стопат мастите и ќе имате стомак од соништата

219
Докторите советуваа дека не треба да се конзуминира храна и пијалок пред спиеење, ама постојат напивки кои добро влијаат врз телото и масните наслаги околу струкот.

 

Сок од краставици

Sok od krastavca

Сокот од свежи краставици добро е да го испиете пред спиење. Додајте вода по желба ако смесата од краставиците ви е  премногу густа. За да го подобрите вкусот додајте лимон и ѓумбир.

Чај од ѓумбир

Čaj od đumbira

Овој напиток помага телото подобро да ги апсорбира хранливите материи, да го смири стомакот и  го забрзува метаболизмот.

Сок од јагоди  со лимон

Sok od jagode

Јагодите го чуваат срцето.Ова овошје ги блокира хормоните кои предизвикуваат воспаление во телото и го подигнуваат нивото на шеќер во крвта.

Сок од ананас

Сок од ананас

Природен антиоксиданс со малку калории кој е богат со влакна, Влакнестата храна го потикнува чувството на ситост.

Сок од цитрон и цимет

Сок од цитрон

Цитронот е одличен за детоксикација и истовремено го хидрира организмот.