Имобиле се согласи за нов договор со Лацио

261

Напаѓачот на Лацио, Чиро Имобиле е близу до продолжување на договорот со клубот. Како што објави „Газета дело Спорт“, римскиот клуб постигна прелиминарен договор со играчот за потпишување нов договор.

Според информациите од Рим, Имобиле со новиот договор ќе заработува три милиони евра годишно.

Поранешниот напаѓач на Борусија Дортмунд и Севиља за Лацио има одиграно 92 натпревари и постигнато 68 гола.