Илиев: Ќе се обидеме да ја израдуваме нашата јавност

202

Македонската фудбалска репрезентација вечерва ќе ги одмери силитепротив Израел во рамки наа петтото коло од квалификациите за ЕП 2020.

Младиот голман во македонскиот тим, Дејан Илиев, исто така се надева на позитивен резултат од утрешната пресметка.

– Дојдовме да се бориме и сигурно нема да се предадеме. Напротив, ќе се обидеме да дадеме максимум од нашите можности да ја израдуваме нашата јавност. Јасно е дека не очекува тежок дуел, но убеден сум дека можеме да се носиме со предизвикот, рече Илиев.

Мечот во Бер Шева се игра со почеток од 20:45 часот.