Ибрахимовиќ побарал итна средба со првиот оперативец на Милан, Иван Газидис

40

Златан Ибрахимовиќ, кој оваа зима се врати во Милан, иако игра одлично не му помогна на тимот да ја крене формата.

Миланезите покрај на резултатски, се соочуваат со големи проблеми и внатре во раководството на клубот, па од таборот на „росонерите“ си замина Звонимир Бобан, а истото се очекува да го стори и Паоло Малдини.

Токму тоа била причината, 38 годишниот Ибрахимовиќ да побара средба со извршниот директор на клубот, Иван Газидис.

Бобан и Малдини се главните „виновници“ кои успеаја да го убедат Ибра да се врати на „Сан Сиро“, а сега кога нив ги нема играчот сака да се осигура дека неговата иднина во Милан е безбедна.

Затоа побарал итен состанок со Газидис за да види дали заминувањата на Бобан и Малдини го загрозија неговиот статус во Милан или се уште ќе се смета на него и за следната сезона.