Хали Бери го привлекла целото внимание на црвениот тепих со својот отворен фустан без градник

233

Хали Бери на доделувањето на Златните глобуси се појавила во прилично провокативно издание, а многумина коментирале дека таа изгледа подобро од кога и да било.

Прекрaсната 52-годишна актерка ги засенила сите присутни со отворениот фустан кој го носела без градник, а таа споделила неколку фотографии од доделувањето и на Инстаграм каде добила бројни комплименти на сметка на својот изглед.

Во текот на својата кариера, поранешната Бонд девојка е номинирана за четири Златни глобуси. Таа ја освоила статуетката во 2000 година за улогата во ТВ филмот “Introducing Dorothy Dandridge”.

Последен пат беше номинирана во 2011 година за улогата во биографската драма “Frankie & Alice”.

Инаку, доделувањето поминало со многу изненадувања – обожавателите на Лејди Гага останале лути бидејќи филмот “A Star is Born” кој беше најголем фаворит оваа година доби само една награда, а ѕвезда на вечерта била девојката која носела вода и која ги “фотобомбардирала” сите познати личности на доделувањето.

loading...