Гостиварец починал во авион на летот Базел – Скопје

363

Седумдесет и четиригодишен готиварец починал во авион на летот Базел – Скопје.

Според информациите на МВР, ноќеска, половина час по полноќ, на Меѓународниот aеродром-Скопје пристигнал авион што летал на релација Базел-Скопје и било пријавено дека во него имало лице кое не дава знаци на живот.

Во 00,50 часот од страна на лекар била констатирана смрт без траги на насилство кај К.К.(74) од Гостивар.