Ѓорѓе Давид откако ја победи короната, повторно заврши во болница: Пејачот откри што се случило

311

Рок пејачот и член на жирито на „Ѕвездите на Гранд“, Ѓорѓе Давид беше позитивен на коронавирус поради што беше на двенеделно лекување во болница.

Откако оздраве и се излечи од Ковид 19, тој беше пуштен на домашно лекување односно две недели мораше да биде во самоизолација.

ФОТО: ИНСТАГРАМЃ

Меѓутоа, кога почна повторно да се враќа во нормален живот, рокерот повторно доживеа незгода.

Имено, тој на својот „Инстаграм“ се огласи и истакна дека повторно е болница бидејќи ја скршил ногата.

„Ете. Ја скршив ногата. Сега за мене нема дефинитивно никаков малер за следните неколку години“ напиша тој во описот на видето од болница и откри дека ногата му е во гипс.

Пријателите и неговите следбеници му посакаа да оздрави што побрзо.