ГЕДБАНЕ МАЈСТОРЕ! Клучната одбрана во финишот за победа на Вардар!

265

Српскиот голман Дејан Милосављев беше и вечерва одличен против полскиот тим Кјелце, но се чини дека одбраната на Гедбане во последните секунди од мечот, како да го одреди победникот.

Вардар во последната минута од средбата имаше +2, а при отворен удар за намалување на -1, голманот на Вардар му брани зицер на играчот на Кјелце, со што буквално на крајот им ја сочува победата на Вардарци.