Фудбалерот на Реал Мадрид: Го одбрав проектот на „кралевите“, пред парите на Барселона

197

Бразилецот Винициус Јуниор за Реал Мадрид потпиша во мај 2017 година, а во јули минатата година и официјално стана дел од „кралевите“.

Мадридскиот великан за неговите услуги на бразилски Фламенго исплати 40 милиони евра, а во борбата за неговиот потпи ја победа Барселона.