Фотографии кои будат спомени, потресни статуси: Македонската естрада се простува од рокерската легенда (ФОТО)

1089

Откако Македонија утрово со тага ја прими веста за смртта на рокерската икона Влатко Илиевски, македонската музичка естрада започна емотивно да се простува од пејачот.

Легендарната група Нокаут преку социјалните мрежи напиша дека денеска е тажен ден.

Нина Јанева исто така со фотографија му посака да лета високо на крилјата на рокенролот, додека Влатко Лозановски преку својот Инстаграм со фотографија од Илиевски му искажа последно збогум.

Сочувство изрази и виолинистот Зоран Џорлев.