ФОТО: Тешка сообраќајна несреќа во Автокоманда, автомобил превртен на кров

645

Утринава на влезот во Скопје, во населбата Автокоманда се случи тешка сообраќајна несреќа, при што автомобил со битолски регистарски ознаки се преврте на кров.

За сега се уште нема подетални информации, како дошло до несреќата и дали има повредени во истата.

Се очекува МВР да излезе со подетални информации.