ФОТО: Премиерот Заев на викенд на Халкидики

2926

Македонскиот премиер Зоран Заев го поминува викендот на Халкидики, објави радиото „Тесалоники“.

Заев на викенд одмор таму е отиден со сопругата, во придружба на еден од вицепремиерите кој исто така е со сопругата.

Според грчкото радио, Заев ќе преноќи во еден од камповите на првиот крак на полуостровот, Касандра, и утре се враќа во Македонија. Престојот на Заев во Грција е исклучиво приватен и не се предвидени никакви средби со грчки политичари или функционери.

Фото: thessnews.gr