(ФОТО) Интер и Италија завиени во црно: Почина младата надеж која ветуваше многу

1208

Од Италија денес ни пристигнуваат тажни вести. Имено живото на само 15-години го загуби младиот член на Интер.

Голема трагедија во Италија по веста дека починал 15-годишниот фудбалер на Интер, Мајкл Лентини. Неговото срце престанало да чука синоќа.

Лентини својата фудбалска кариера мораше во 2017 година да ја стави во мирување и го напушти тимот поради болест.

Лентини беше поздравен од навивачите на Интер, а Мауро Икарди облече маичка во негова чест.