(ФОТО) Го растурија Јуве на социјалните мрежи, дури и Пандев е вклучен во сеирот!

601

И по 23 години Јувентус не успева да ја освои титулата во Лигата на шампионите иако оваа сезона беше меѓу првите фаворити поради доаѓањето на Кристијано Роналдо.

Тоа не им помогна на бјанконерите да стигнат ниту до финалето, а сензацијата ја приреди Ајакс кој по Реал, го елиминира и италијанскиот тим.

Социјалните мрежи веднаш се запалија, се објавуваат монтажи за сеир на торинскиот клуб. На една од нив е и најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев.