Едина Муса повторно е слободна – Стави крај на љубовта со фитнес инструкторот Сергио

344

Кошаркарката и фитнес инструкторка, Едина Муса, повторно е слободна. Убавицата после цели две години стави крај на романсата со фитнес интрукторот Сергио Спасов кој во последните неколку месеци живее и работи во Америка.

Причините за разделбата се непознати, а екс двојката ги има избришано сите заеднички фотографии на социјалните мрежи, а се имаат и отследено.

Инаку, Муса непосредно после заминувањето на Сергио во Америка, ги спакува куферите и се упати и таа кај него, но после два месеци поминати таму се врати.