Додека свекрвата вози автомибил од 2 000, Александра Пријовиќ се почести со машина од 160 000 евра

227

Фолк ѕвездата Лепа Брена во една прилика откри дека во својот возен парк има автомобили за секој прилика, а папараците неколку пати ја снимаа како вози автомобил од 2 000 евра.

Како што пишуваат српските медиуми, нејзината снаа, сопругата на посинокот Филип, Александра Пријовиќ се почестила со автомобил од 160 000 евра.

Имено, овој викенд младата пејачка заедно со синот Александар одлучи да го помине на село кај нејзината баба и дедо.

ФОТО: ИНСТАГРАМ/ТЕЛЕГРАФ..РС

Таа во кратките приказни на „Инстаграм“ објави неколку фотографии и покажа како ужива далеку од сообраќајниот метеж и вревата.

„Ти си мое сонце“ напиша Пријовиќ.

ФОТО: ИНСТАГРАМ/ТЕЛЕГРАФ..РС

Александра одлучила да се почести и купила автомобил од 160 000 евра, пишува ало.рс

Како што пренесува овој портал, автомобилот е со фул опрема, а поседува и детска заштита за врата.

„На Александра секогаш и беше важно автомобилот кој го вози да биде сигурен и брз, а откако го роди синот Александар најважно и е да биде безбеден. Затоа бараше автомобил во кој ќе се чувствува сигурно кога со синот ќе тргне на пат“ вели извор за ало.рс

Пријовиќ не се огласи по повод овие пишувања.