Дневен хороскоп за вторник (20. јули 2021)

147

ОВЕН

Работа: Одличен ден за разговор за добивање на кредит, позајмица, наоѓање спонзори. Се врзано за „туѓи пари“ ви оди од рака.

Љубов: Заинтересирани сте за симпатија и убедени дека ќе донесете одлука да биде со вас.

Здравје: Стабилно здравје.


БИК

Работа: Не сте задоволни од ситуацијата на работа. Работата стагнира, а вие успевате да го помрднете од истата точка.

Љубов: Ве фрустрира ситуацијата во бракот, затоа што партнерот делува незаинтересирани.

Здравје: Имунитетот е во пад.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Ве очекува прилив на пари кој ви ја подигнува самодовербата. Амбициозни сте и вредни и во суштина задоволни како се развива работата.

Љубов: Не сте задоволни од емотивното поле и неможноста да најдете партнер.

Здравје: Стабилно здравје.


РАК

Работа: Областа за судење е одлично прикажана. Судскиот процес или одлично се развива, или добивате вест за донесено решение во ваша корист.

Љубов: И покрај тешкотиите, полни се со надеж дека ќе дојде до подобрување на брачниот однос.

Здравје: Одлично здравје.


ЛАВ

Работа: Ве очекува нова работна понуда. Во финансиска смисла е одлично привлечна, па сериозно ја разгледувате.

Љубов: Запознавате личност која веднаш ви се допаѓа и има врска со странство.

Здравје: Стабилно здравје.


ДЕВИЦА

Работа: На работа ве чека нервоза поради лоша соработка со странците. Ве очекува изненадувачки трошок кој ве исфрла од такт затоа што финансиската ситуација е лоша.

Љубов: Емотивната сфера не ве интересира во моментов.

Здравје: Не е најдобро здравјето. Проблеми со нервите.


ВАГА

Работа: Ситуацијата на работа е стабилна, и се се одвива мирно и на задоволувачки начин.

Љубов: Емотивно сте незадоволни и одеднаш се впуштате во караница со партнерот која доведува до изненадувачки раскин.

Здравје: Стабилно здравје.


ШКОРПИЈА

Работа: Наместо да се фокусирате на работи кои ви одат од рака, се фокусирате на проблем кој веќе долго време не успевате да го решите.

Љубов: Задоволни сте од емотивниот однос.

Здравје: Бубрезите се чувствителни.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Работата не се одвива како што треба. Има многу застои, проблеми, тешкотии, нервози… Имате впечаток дека решавате проблеми кои е невозможно да се решат.

Љубов: Ви годи отворен и опуштен разговор со брачниот партнер.

Здравје: Пад на имунитетот.


ЈАРЕЦ

Работа: Задоволни сте како се одвиваат преговорите, иако имате некои адути кои и натаму не ги откривате во случај да преговорите „запнат“.

Љубов: Не сте заинтересирани за емотивното поле, ниту сакате да го подобрите.

Зрдравје: Стабилно здравје.


ВОДОЛИЈА

Работа: Одличен ден за решавање на правни прашања и за комуникација со претставниците на медиумите. Оставате впечаток на сериозна и одговорна личност.

Љубов: Уживате во блискоста со саканата личност.

Здравје: Се чувствувате силно.


РИБИ

Работа: Скоро се ви оди од рака – соработка со странците и надредената личност. Ве загрижуваат финансиите и поради нив сте и нервозни.

Љубов: Брачниот партнер ви пружа емотивна и материјална поддршка.

Здравје: Стабилно здравје.