Дневен хороскоп за вторник (11. мај 2021)

134

ОВЕН

Работа: Ако сте од оние кои сакаат се да знаат, едноставно прашајте ги соработниците што да работите.

Љубов: Можеби ќе имате некоја нерешена емотивна ситауција. Потрудете се тоа да решите.

Здравје: Контролирајте се себе и своите внатрешни стравови.


БИК

Работа: Променете ја стратегијата ако сакате да го подобрите работењето.

Љубов: Потребно е да ги вклопите своите мисли и чувства, за да с стабилизрате.

Здравје: Движете се. Бидете физички активни.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Вашите соработници ќе бараат мислења од вас. Изненадете ги со различни сугестии.

Љубов: Понекогаш ја оценувате строго вашата љубовна ситуација и животот кој го живеете.

Здравје: Проблеми со вилиците.


РАК

Работа: Ако сте многу нервозни од претерана работа, или сте заситени или сонот ви се остварите. Го работите она што го сакате.

Љубов: Ако сте осамени, подобро најдете некој соодветен партнер со кој ќе почнете врска.

Здравје: Страв од тешки болести.


ЛАВ

Работа: Имате заштита од една влијателна личност, но внимавајте да не правите многу грешки.

Љубов: Подобро се чувствувате во брак, отколку во некои површни и здодевни врски. Затоа се решавате да ја официјализирате.

Здравје: Слушајте ги советите од лекарите.


ДЕВИЦА

Работа: Потрудете се денеска да завршите се, и утре да одморате.

Љубов: Тајно страдате за некој. Но, се препорачува да ги покажете своите чувства.

Здравје: Добро.


ВАГА

Работа: Одлично време за патување. Ако идете далеку, подгответе доста пари. Останувате на подолго.

Љубов: Љубов ве очекува со личност која е морална.

Здравје: Ве очекува несоница.


ШКОРПИЈА

Работа: Сте почнале проект, но внимавајте на парите. Може да ви снема, особено ако е голем проект.

Љубов: Ќе добиете помош од саканата личност околу финансии.

Здравје: Контраиндикација на лекови.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Внимавајте да не вложите погрешно во приватен бизнис. Сочекајте некој ден да помине.

Љубов: Имате чувство дека е време да најдете сериозна особа за себе.

Здравје: Хормони, хипофиза.


ЈАРЕЦ

Работа: Финансиите се добри. Ќе имате пари за се што ви треба.

Љубов: Уживате во тајна љубов со личност од огнен знак како Овен, Лав или Стрелец.

Здравје: Работата психички ве исцрпува.


ВОДОЛИЈА

Работа: Се плашите од дополнителни трошоци. Внимавате на финансиите.

Љубов: Добро се чувствувате во љубов со некој во знакот на Близнаци.

Здравје: Нема проблеми со здравјето.


РИБИ

Работа: Одличен период за оние кои сакаат да живеат во странство, особено во топли земји како Шпанија, Италија…

Љубов: Убаво чувство на љубов ве оплеменува.

Здравје: Потребни ви се чаеви.