Дневен хороскоп за понеделник (22. февруари)

59

Работа: Ќе имате поддршка од личност која е на положба, или е во прашање вашиот шеф.

Љубов: Имате шанса да ја обновите комуникацијата со некоја личност од минатото која остана недоречена.

Здравје: Бубрезите и бешиката ви се слаба точка.


БИК

Работа: Силна енергија може да ве донесе до голем успех, доколку максимално се потрудите и дадете се од себе.

Љубов: Лесно може да дојде до прекин на врската, особено на оние кај кои долго време владее монотонија.

Здравје: Одлично здравје.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Финансиите се во пораст. Ќе имате прилив на пари, добивки и среќни околности врзани за пари.

Љубов: На слободните Близнаци им се „смее“ ново познанство, љубов со личност која ќе ја сретнат на јавно место.

Здравје: Слаба точка се грлото и дишните патишта.


РАК

Работа: Оние кои се невработени, многу лесно може да најдат работа која им одговара, па имајте иницијатива.

Љубов: Односот со партнерот не може да се расипе. Можно е заладување, сомневање во љубов, несогласувања.

Здравје: Потребно ви е повеќе физичка активност.


ЛАВ

Работа: Работата ќе ви биде наклонета, очекувате стабилност во работите и финансиите како и можност, конечно да ги материјализирате работните идеи и планови.

Љубов: Многу е веројатно дека вашиот емотивен однос ќе дојде на испит. Не носите одлуки под дејство на емоции.

Здравје: Проверете го притисокот.


ДЕВИЦА

Работа: Бидете внимателни, затоа што е пристутна можност за караници и несогласувања со колегите.

Љубов: Овој ден е чувствителен за оние кои се во долги врески или во брак. Доаѓа до емотивно незадоволство, но и преиспитување на емоциите.

Здравје: Чувствителни бубрези.


ВАГА

Работа: За вагите кои се занимаваат со економија, финансии и банкарство или недвижности, време е за реализација на големи работи како и за подобрување на финансиите.

Љубов: На повидок е љубов со личност која ја запознавате низ работа.

Здравје: Главоболки, и болки во вратот.


ШКОРПИЈА

Работа: Невработените Шкорпии имаат можност за вработување, можна е помош од пријател.

Љубов: Одличен период за тајна љубов, тајна врска или враќање на поранешната љубов.

Здравје: Нозете ви се слаба точка. Шетајте, спортувајте.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Расеаноста која ќе ве следи, ќе влијае и на работните резултати.

Љубов: Потребно е да имате иницијатива ако сакате да обновите некој љубовен контакт кој е прекинат.

Здравје: Проверете го притисокот и повеќе шетајте.


ЈАРЕЦ

Работа: Постои голема можност да направите некои грешки за кои ќе ви биде потребно доста време да ги исправите.

Љубов: Ви следува познанство со млада личност која ќе ја запознаете преку пријател или друштвени мрежи.

Здравје: Замор.


ВОДОЛИЈА

Работа: Бидете внимателни со потпишување на документи и склопување на договори.

Љубов: Ќе уживате во друштво на саканата личност, а можно е заедничко патување.

Здравје: Можни се стомачни тегоби.


РИБИ

Работа: За оние кои се неврботени, не е поволен ден, освен што постои можност повторно да се активира некоја работа на која долго сте чекале.

Љубов: Личност од работа веќе долго време мисли на Вас, а тоа веројатно и вие сте го приметиле.

Здравје: Пречувствителни сте. Сакате да бидете малку сами.