Дневен хороскоп за петок (08.10.2021)

41

ОВЕН

Работа: Денес може да ви биде малку потешко кога станува збор за полето на работата, затоа внимавајте да не направите грешки.

Љубов: Ве очекува помал конфликт со сакана личност. Ако покажете доволно разбирање, ќе решите сe.

Здравје: Проблеми со видот.


БИК

Работа: Имате впечаток дека некои работи одат бавно и чувствувате потреба да ги забрзате. Не форсираjте ништо.

Љубов: Вие сте сигурни во вашите чувства кон саканата личност и и давате доволно време за таа да разбере што сака.

Здравје: Се чувствувате одлично.


БЛИЗНАЦИ

Работа: Не ве чекаат проблеми во овој поглед! Може да се надевате на одличен ден во кој сите околности ќе бидат во ваша корист.

Љубов: Се чувствувате добро додека флертувате со личност што ви се допаѓа и со нетрпение го очекувате нивниот повик.

Здравје: Можете да се опуштите.


РАК

Работа: Посветени сте на вашата работа и сакате што поскоро да видите конкретни резултати од вашата работа.

Љубов: Пред вас е можност за страсна средба со личност со која веќе сте имале некаква врска. Можете да очекувате интересни настани.

Здравје: Грижете се за хронични нарушувања.


ЛАВ

Работа: Ќе сакате да поминете низ деловни промени, бидејќи повеќе не се гледате на иста работа.

Љубов: Ве очекува многу убава ситуација со сакана личност која е максимално посветена на вас. Уживајте во љубовта и нежноста.

Здравје: Грижете се за хормоните.


ДЕВИЦА

Работа: Се ослободивте од проблемите што ги имавте во минатото, а сега напредувате целосно олеснети.

Љубов: Можно е во текот на денот да сретнете една интересна личност. Во подоцнежниот период, ќе имате врска со неа.

Здравје: Немате проблеми.


ВАГА

Работа: Имате шанса да успеете на полето на работата. Можете да очекувате можност да се докажете.

Љубов: Постигнавте голем успех затоа што ги решивте сите несогласувања со вашата сакана и сега уживате во топлината на вашиот заеднички дом.

Здравје: Ќе ви годи спорт.


ШКОРПИЈА

Работа: Може да очекувате стабилизација во бизнисот. Нема да имате грижи и проблеми.

Љубов: Ако сте во брак, имате добар ден да разговарате за проширување на вашето семејство. Слободните Јарци имаат шанса за нова врска.

Здравје: Грижете се за стомакот.


СТРЕЛЕЦ

Работа: Имате многу слободно време пред себе, денес воопшто не сте оптоварени со работа. Ви се допаѓа таква атмосфера!

Љубов:  Може да се надевате дека ќе ја сретнете личноста за која размислувавте долго време. Ќе успеете да го освоите нејзиното срце!

Здравје: Нема здравствени проблеми.


ЈАРЕЦ

Работа: Може да очекувате одличен ден ако сте ангажирани во какви било услужни активности.

Љубов: Се чувствувате одлично кога сте покрај вашиот партнер кој изгледа ви дава позитивна енергија и неограничени количини.

Здравје: Избегнувајте какви било пороци.


ВОДОЛИЈА

Работа: Вие сте многу способни и вашата снаодливост доаѓа до израз. Можете да очекувате да се справите со тешкотиите.

Љубов: Нема да имате драстични промени кога станува збор за љубовното поле денес, се останува исто.

Здравје: Вашата кожа е многу чувствителна.


РИБИ

Работа: Многу сте директни и отворени во комуникацијата со луѓе од деловното опкружување.

Љубов: Неопходно е да го земете предвид вашето однесување кон партнерот пред да почнете да го осудувате за некои работи.

Здравје: Би ви годела масажа